SZERELEM

 
Az alábbi idézet, Egon Wolff – Papírvirágok című művében hangzik el:

“A szerelem lélegzetvétel, két összeroppanás között.”

Ez a meghatározás megfogott. Nekem nagyon kemény, szinte a brutalitás határát súrolja. Őszinte, fájdalmas, tragikus, sötét, és…talán igaz.

Ennek kapcsán elgondolkoztam. Tulajdonképpen, mi a szerelem?

Sokan, sokszor, sokféleképpen próbálták meghatározni, sok fogalom kötődik hozzá:

Kék madár

Boldogság

Rózsaszín köd

Kémia

Lebegés

Vágy

Igaz

Csalóka

Múlandó

Fájdalmas

Vajon van valaki, aki pontosan, objektíven meg tudja határozni mi is a szerelem igaziból?

Vagy a szerelem, egy teljesen szubjektív, megfoghatalan, meghatározhatatlan érzés?

Ki lehet e egyáltalán szavakkal fejezni a szerelem érzését?

Az érzés, és a fogalmak, lefedhetik e egymást?

Lehet, hogy a szerelmet az összes meghatározás együtt írja le?

Lehet, együtt sem tudják?

Lehet, a szerelem hiátus, amit betölt valaki, aki éppen akkor, éppen ott, pontosan beleillik?

Mondják van olyan, hogy szerelem első látásra. Mondják van olyan, hogy örök szerelem.

Vajon, tényleg létezik ilyen?

A szerelmet alighanem mindenki máshogyan éli meg, mást – mást ért alatta.

Sokféle szerelem létezhet, ahány ember – annyiféle.

A szerelem, sokszor felülír mindent. Minden racionalitást. Minden más érzést. A szerelem, alighanem az egyik legerősebb, ha nem a legerősebb érzelem. Képes szinte a mennybe emelni. A mennyből viszont, néha nagyot lehet zuhanni. Le a földre. Vagy akár pokolba.

A szerelem kék madara, ha az ember vállára száll, elbűvöli az énekével.

Ha tovaszáll, az ember vágyik újra hallani a hangját. Újra és újra.

Van aki szerencsés, és megint rátalál.

Van, aki azután örökké a kék madarat keresi, és mégsem talál rá soha többé. Ezt a madarat mégsem szabad kalickába zárni. Ez a madár, akkor énekel ha szabad.

Ha elrepül, hiányt, fájdalmat hagyhat maga után.

Dallam foszlányokat.

Boldogság – rózsaszín köd – lebegés – vágy… vagy egy felszabadító, mély lélegzet emlékét. Lélegzetvételt, két összeroppanás között.

Vigyázz, a madárra….

Ladislaus Vulcanus 🔥

————————————-

(Foto:Pixabay)

 
 

Tisztelt Olvasóm. Az írás saját szellemi termékem. Bármely részének,vagy egészének másolása, bárminemű felhasználása, az 1999/LXXXVI. Tv. alapján, kizárólag engedélyemmel történhet. Köszönöm megértését. Ha írásom elnyerte tetszését, a megosztásért hálás vagyok. Ladislaus Vulcanus

Tovább a blogra »