Mostanában tobb cikket olvastam a férfiasságról, a férfiatlanságról.
A régimódi férfiakról.
Az egyik cikk cime is ez volt – az általam amúgy igen nagyra tartott – Király Eszter tollából:
Hol vagytok, régimódi férfiak?
( A cikk a kovetkező linken található meg:
https://www.stylemagazin.hu/…/H…/13962/eletmod/lelekhangok/… )
Olvastam a rózsáról, amit nekünk, férfiaknak kellene a hölgyeknek adni.
De egyes vélemények szerint, nem tesszük.
És, nem ismerjük, a rózsa hatalmát.
Én azok közé a férfiak közé tartozom, akik pontosan tudják, mit is jelenthet egy szál tökéletes rózsa.
És ha van kinek, és van miért, boldogan adom oda.
Annak, akit megillet.
Én eléggé régimódi vagyok. Elegánsabban: konzervatív.
Az olvasott cikkek hoztak ki belőlem néhány gondolatot,
Ezeket írtam meg, és teszem közzé.
———————————————————
EGY SZÁL TÖKÉLETES RÓZSA, AVAGY HOVÁ TÜNTEK A RÉGIMÓDI NŐK?
Hol vannak a régimódi nők, akik még tudják, hogy a mammutot a férfinak kell elejteni és hazavinni.
De ebédet csinálni, a nőnek kell belőle.
Hol vannak a nők akik nem akarnak vadászni a férfi helyett, és tudják, ha a férfi szeret, tud, és akar is főzni, az nem egy megszokott dolog, és ezért kellőképpen értékelni tudják.
Hol vannak a nők, akik tudják, hogy a kardfogú tigristől őket, és a családot, a férfi fogja megvédeni, de a tüzet, az otthon melegét nekik kell megteremteni és őrizni.
Akik tudják mit jelent a terített asztal, akik megtisztelik a férfit azzal hogy elé teszik az ételt, és ezt nem tekintik megaláztatásnak.
Akik tudják, hogy a férfi, ezt megtiszteltetésnek tekinti, hálás érte, és nagyra értékeli. Mégha nem is mondja.
Hol vannak a nők, akik tudják mit jelent a gyerek, a család, az otthon, az anya, az apa. Akiknek ezek az alapvető fontosságúak az életben. Akiknek a munka, a karrier csak ezek után jönnek.
Akiknek az önmegvalósítás, nem egyenlő a munkában elért sikerekkel.
Hol vannak a nők aki értik, elfogadják az évszázadok alatt kialakult férfi nő viszonyt, a klasszikus családmodellt.
Hol vannak a nők, akik tudják, hogy mindazokat az előjogokat, amik a nőket évszázadokon keresztül megillették, nem a férfiak akarták elvenni, és nem a férfiak vették el.
Akik tudják, nők akartak egyenlőek lenni a férfiakkal.
Nők vettek át férfi szerepeket és ruházták fel a férfiakat női szerepekkel.
Nők utasítottak el -, és vissza gesztusokat, cselekedeteket a férfiak részéről.
Nők akartak férfiassá, ad abszurdum férfivá válni.
És ha egy nő férfiként viselkedik, akkor sajnos, férfiként is tekintenek rá a férfiak. Férfiként viselkednek, bánnak vele. Mégha külsőre, nőnek is látszik.
Vannak dolgok, amik járnak a nőknek.
De nem feltétlenül járnak a férfiaknak.
Ilyen egy szál, tökéletes rózsa is.
Hol vannak a nők akiknek, a hűség, a férfi hűsége tiszteletre méltó dolog.
Talán, az egyik legfontosabb dolog.
Hol vannak a nők, akik nem tartják nevetségesnek, gyengeségnek, ha a férfi elmorzsol egy könnycseppet a szeme sarkában.
Hol vannak a nők, akiknek nem szitokszó a férfi, akik nem pasit, hanem férfit akarnak maguk mellé.
Akik nem azon rágódnak, milyen igazságtalan, hogy patriarchális társadalomban élünk, és hogy ez a nőknek milyen megalázó.
Akik nem hallgatják tátott szájjal, és nem bólogatnak, a ma annyira divatos feminista nézetekre.
Akik nem gondolják, hogy milyen aranyosak a metroszexuális pasik, és hogy a férfiaknak nem kellene annyira férfiasnak lenni.
Merthogy az annyira ódivatú.
Annyira gáz.
Akiknek nem az aranyos fiúcskák tetszenek, akik nem olvadnak el egy agyon edzett, piros boxergatyás pasi képétől, akinek esetleg egy teniszlabdát raknak a piros boxergatyájába, hogy jól mutasson a fotókon.
Mert amúgy… Labda nélkül…Hát…
Hol vannak a nők, akik nem a koruknál 5 – 10 – 15 évvel fiatalabb partnert keresnek maguknak,
időről – időre, ideig – óráig, mert úgy gondolják, hogy a napi konditerem, a kozmetikumok, a botox és társaik, bomba nővé teszik őket.
Ideig – óráig…
Akik tudják, lehetne csalni, de nem érdemes, mert a ruha egyszer lekerül róluk, és akkor kiderül a meztelen igazság.
Akik értik, hogy a nő és a férfi biológiai órája – tetszik vagy nem – nem egyformán ketyeg.
Hol vannak a nők, akik ismerkedésnél, nem ezt teszik fel második kérdésnek, egy szuszra, így együtt:
– mivel foglalkozol – hol laksz – milyen kocsid van -.
Esetleg, mennyi a pénzed.
És ugye, nincsenek gyerekeid.
Hol vannak a nők, akik tudják, mit jelent a csábítás, és értik, mit jelent egy férfinak a csipkés fehérnemű, és egy igéző illat.
Akik értik, mit jelent egy férfinak, amikor lekerül a csipkés fehérnemű.
Akik értik és tudják, hogy a testiség, a szex:
a házasság -, a párkapcsolat -, az élet alapvető része,
és nem ajándékként adják, amihez “jól kell viselkedni “, amit ki kell érdemelni, nem zsarolási potenciálként kezelik, tartják számon.
Hol vannak a nők, akik örömmel vesznek egy elismerő pillantást, egy bókot, és nem szexuális zaklatásnak tekintik.
Akik egy mosolyra, mosollyal reagálnak, és nem faarcal,
üres – megvető tekintettel, kimért léptekkel vonulnak tovább.
Hol vannak a nők, akik tudják, hogy egy kézcsók a tisztelet, a hódolat jele.
Akik tudják, hogy ha egy férfi homlokon csókolja, az a legnagyobb elköteleződést jelenti a férfi részéről.
Akik engedik magukat szeretni.
Csak úgy, egyszerűen, szeretni.
Akik tudják, hogy mit jelent, egy szál tökéletes, gyönyörű rózsa.
Akiknek érdemes egy szál tökéletes, gyönyörű rózsát adni.
Akiknek érdemes, akár csillagokat is lehozni az égről.
Vannak ilyen NŐK?
Igen, vannak! Jó néhányan!
Nos, ők megkapják azt a bizonyos szál rózsát.
Tőlem, biztosan.
A fiaimtól is.
És gyanítom más, hozzánk hasonló, lassan kiveszőben lévő férfiaktól is.
Vagyunk még egy páran férfiak, akik férfiként akarunk élni, és nem pasiként.
Akik még, úgymond konzervatívan gondolkodunk, és nem is akarunk máshogyan.
Akik még, a fiainknak is ezt a mintát adjuk tovább, erre tanítjuk őket .
Vagyunk még, de egyre csak fogyatkozunk.
Férfi, nő mellett lehet férfi igazán.
Ahogyan nő is, csak férfi mellett lehet nő igazán.

Ha férfiakat akarnak látni maguk körül, engedjék, segítsék, hogy legalább mi, akik még akarunk, azok lehessünk. Azok maradhassunk.
És biztosan, garantáltan megkapják tőlünk a rózsaszálat.
Szerelmünk, szeretetünk, hódolatunk, tiszteletünk jeleként.
Ladislaus Vulcanus 🔥
————————–
(Fotó: Pixabay)
Tisztelt Olvasóm. Az írás saját szellemi termékem. Bármely részének,vagy egészének másolása, bárminemű felhasználása, az 1999/LXXXVI. Tv. alapján, kizárólag engedélyemmel történhet. Köszönöm megértését. Ha írásom elnyerte tetszését, a megosztásért hálás vagyok. Ladislaus Vulcanus

Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: